TÜVTÜRK’ten rekor zam kararı: Duyanlar kulaklarına inanamadı

TÜMTİS ve TÜVTÜRK’e bağlı Anadolu Taşıt Muayene İstasyonu Yapı İşletim arasında yapılan toplu sözleşme sonuçlandı. Tarafların uzlaşmasıyla, işçilere yüzde 58 oranında zam sağlanması kararlaştırıldı.

YÜZDE 58 ZAM YAPILDI

Toplu sözleşme görüşmeleri sonuç verdi. Taraflar arasındaki anlaşma gereği ücretlere %58,5 oranında zam yapıldı ve işçilere 100 çalışma günü tutarında ikramiye hakkı sağlandı.

Toplu İş Sözleşmesi müzakereleri, TÜMTİS Genel Başkanı Kenan Öztürk, Genel Sekreter Muharrem Yıldırım ve işveren temsilcisi Avukat Yakup Sait Çağlar’ın katılımıyla gerçekleştirildi ve anlaşma sağlandı.

Bu sözleşmeyle birlikte, ilk yıl için ücretlere net %58,5’lik bir artış sağlandı ve ikinci yıl için ücretlerin yeniden değerleme oranında arttırılacağı belirtildi.

100 GÜNLÜK İKRAMİYE VERİLDİ

Toplu İş Sözleşmesi kapsamında ikramiye konusunda da önemli düzenlemeler yapıldı. 2019 yılı ve öncesinde işe giren sendika üyesi işçilere 100 günlük net ücretleri tutarında ikramiye ödenirken, 2019’dan sonra işe giren sendika üyesi işçilere ise 70 günlük net ücretleri tutarında ikramiye verilecek.

Sözleşme kapsamında yer alan diğer önemli maddeler arasında ise fazla çalışma ücretlerinde %80’lik bir zam, bayram ödeneklerinde artışlar, yılbaşı primi, izin yardımı, geçici görev yardımı, yakacak yardımı, evlenme ve doğum yardımı ile ölüm ve sakatlanma durumlarında yapılacak nakdi yardımlar bulunuyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x