Samsung bütçe dostu modeli için merakla beklenen güncellemeyi yayınladı

Geçtiğimiz ay piyasaya sürülen Samsung Galaxy A35, firmanın en yeni orta segment teklifleri arasında yer alıyor. Şimdi ise Avrupa’da bu akıllı telefon için ilk güncelleme sunulmaya başlandı.

Bu güncelleme, özellikle SM-A356B model numarasına sahip Galaxy A35s modellerini kapsıyor ve telefonun 4G bağlantısını güçlendirme üzerine yoğunlaşıyor. Telefon 5G bağlantı desteğine sahip olsa da, Samsung bu güncelleme ile 4G bağlantısını iyileştiriyor. Güncelleme, özellikle “Bölgesel LTE TDD bant desteğini” hedef alıyor. LTE TDD, veri aktarımı için kullanılan bir teknoloji olup, bu güncelleme ile telefonun 4G ağlarına bağlanma ve bu ağları kullanma kapasitesinin artırılması hedefleniyor. Bu durum, kullanıcılar için veri hızlarında artış ve daha stabil bir bağlantı anlamına gelebilir.

Samsung bütçe dostu modeli için merakla beklenen güncellemeyi yayınladı

Ancak güncellemeyle ilgili ilginç bir nokta var: Almanya’da satın alınan Galaxy A35 5G modelleri, güncelleme sonrasında bile, Almanya da dahil olmak üzere Belçika, Danimarka, Fransa, Lüksemburg, Hollanda, Avusturya, Polonya, İsviçre ve Çek Cumhuriyeti’nde LTE TDD bantlarında sinyal alamayacak. Bu kısıtlamanın sebebi ise belirsizliğini koruyor.

Avrupa’daki Galaxy A35 kullanıcıları, birkaç gün içinde bu güncellemeyi otomatik olarak alacaklar. Alternatif olarak, güncellemeleri manuel olarak kontrol etmek isteyen kullanıcılar, ayarlar menüsünden Yazılım Güncelleme bölümüne giderek ‘İndir ve yükle’ seçeneğini kullanabilirler.

Bu teknolojik güncellemenin, kullanıcı deneyimini önemli ölçüde iyileştirmesi bekleniyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x